Moje vlastní kniha

27. december 2017 at 16:32 | Christelle |  Personal crap
Ještě než tenhle rok skončí, chtěl bych napsat nějaký článek, který by byl o trochu optimističtější než ten poslední. Abych byla upřímná, už se necítím tak špatně jako právě tehdy. Nebudu tvrdit, že se věci změnily, je to všechno stále stejné, ale já jsem se chtěla aspoň ke konci roku cítit trochu spokojeně.
Nicméně, měla jsem spoustu času na přemýšlení. Nedávno jsem potkala pár lidí, někteří zajímaví, jiní méně, a dozvěděla jsem se, že mnoho z nich píše nebo si již vydalo knížku. Nebudu lhát, lehce jsem jim záviděla. Vydat vlastní knížku byl můj malý tajný sen, jenže jsem nikdy neměla dost odhodlání a hlavně vytrvalosti, abych nějaký román někdy vůbec dopsala. A že nápadů jsem vždycky měla spoustu.
Když jsem ale viděla, kolik mých vrstevníků je tak blízko anebo už tohohle snu dosáhli, motivovalo mě to také něco vytvořit.
Po několika minutách, hodinách brouzdání na internetu a hledání, jak to vlastně s vydáváním knih funguje, jsem posmutněla a chtěla to vzdát. Asi největším problémem jsou finance. A lidé, kteří by o to měli zájem. Tak jsem tuhle ideu stopla a hledala alternativní způsob, jak to udělat. Chci něco doopravdy vytvořit, něco svého, něco hmotného, něco opravdového. A hlavně za co nejmenší náklady.
A tak jsem "vymyslela" koncept putovní knihy, aneb kdy já udělám jeden jediný originální výtisk, který bude putovat po světě.
Nebudu to tak idealizovat, jednoduše si stránky vytisknu u sebe doma, vytvořím si obálku atd. Menší DIY si z toho udělám.
Až budu vlastnit kompletně svou vlastní knihu se vším všudy, budu ji moct půjčit všem, kteří o to budou mít zájem. Jako nápad mi to přijde skvělý, realizace toho nebude složitá, jen, upřímně, bojím se to někomu svěřit. Nechat ji létat ve světě mezi lidmi. Uvidíme, zatím vím, že to ukážu nejspíš jen třem lidem.
A o čem ta má kniha vlastně bude?
Bude to menší sbírka poezie. Mé snahy o poezii. Krátké verše, ve kterých jsem se mohla dočista celá vypsat. Už jsem to jednou pojmenovala jako "Bolestivě nekvalitní bolestná poezie" Zatím mám ve wordu připraveno 60 stránek, na kterých se objevuje pouze necelé dva tisíce slov. Jen pro představu.
Ale aby tam nebyla jen nezáživné verše z mého života, doplním stránky o jedinečné ilustrace. Proto každá básnička bude vytisknuta na tvrdý papír s vyšší gramáží, abych tam mohla do toho malovat.
Pokud vás při tomhle napadla kniha Mléko a med, ze které je teď celosvětový boom, tak ne, nechci to kopírovat. Možná to tak bude vypadat, ale já tu knížku ani nikdy v životě nedržela v ruce. Je to čistě z mé hlavy jakákoliv podobnost je čistě náhodná. Nemám potřebu kopírovat, když to vlastně ani doopravdy vydat nechci.
A abych se těmto řečem mohla vyhnout, bude má knížka obsahovat i fotografie mé maličkosti, které to doplní o vizuální pocity (to zní směšně).
Po dlouhé době mám radost z něčeho, co dělám, že konečně dělám něco, co má smysl. A celá tím teď žiju. Nemůžu se dočkat, až budu v rukou držet něco tak velkého, jako je moje vlastní kniha.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eliss Eliss | Web | 27. december 2017 at 18:08 | React

Tak ať ti nápad vyjde, držím palce :)

2 Velbloud Velbloud | Web | 27. december 2017 at 19:33 | React

Hodně zdaru! Myslím, že určitě seženeš, obvzlášť, pokud by ti nevadilo vydat to třeba jako e-book, dá se sehnat nakladatelství s docela přijatelnou cenou, taky jsem to zkoušela, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslela.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement