Závislost i před usnutím

4. march 2017 at 19:50 | Christelle |  Weekly topic
O sociálních sítích jsem chtěla psát už dřív, ale díky tématu týdne "Před usnutím" jsem se k tomu konečně dostala, neboť
Mnoho z nás tráví svůj volný čas, možná i čas, který bych volným nenazvala, na sociálních sítích. A kdy jindy je více volného času, než v době, kdy si lehnete do postele, připojíte nabíječku ke svému mobilu a pustíte hudbu do sluchátek. Alespoň já takhle mám téměř každý večer.

Nejvíce času před usnutím trávím na Instagramu. Dřív jsem tuhle aplikaci pro sdílení fotografií používala jen pro stalkování kamarádů a různých lidí, co znám, ale čím déle na ní jsem, zjišťuji, že tam nemusím koukat jen na lidi ze svého okolí, nečekaně, ale objevuji spoustu zajímavých a talentovaných lidí, kteří si tu pozornost vážně zaslouží. Celkově je to moje asi nejpoužívanější aplikace v mobilu.

Další, co používám, stejně jako každý v téhle době je Facebook. I když v téhle době bych to spíše pojmenovala Messengerem, neboť samotnou aplikaci téměř nepoužívám, profil mi slouží čistě ke konverzování s ostatními lidmi. Ale když už mluvím o chatování, tak to probíhá po celý den, ne jen večer. ukázkový případ člověka, který je závislý na internetu.


Třetí v pořadí volím Snapchat. Nemám tu aplikaci ráda, nerada ji používám, ale stejně se každý večer podívám, jak si kdo užíval předešlý den. Možná ji nemám moc ráda z důvodu, že tam mám přidaných velmi málo lidí, které znám, v podstatě jen ty, které znám. V tomhle mi přijde Snapchat docela v nevýhodě oproti předešlým aplikacím. Každá vám nabídne návrhy lidí, které možná znáte, vy se můžete podívat na jejich profil, posoudit, zda je znáte a pak jim poslat žádost či je začít sledovat. Nene, na Snapchatu má každý svou přezdívku, žádnou profilovou přibližující fotku, tudíž vám návrhy okruh lidí nezvětší. Přesto ji mám v mobilu a používám ji. Je to hlavně kvůli tomu, že ho používá můj crush, ale shhh.

Svůj "divoký" večer ukončuji nově nainstalovaným Twitterem, který jsem si asi zamilovala. Trochu mě jen mrzí, že neznám příliš mnoho lidí, kteří ho používají a naopak, lidi neví, že ho používám i já. Nedivím se, když tam nemám ani vlastní jméno. Ale miluji psát krátké tweety, které zvěční lehkou myšlenku, chvilkový pocit anebo zážitek.

Máte ještě nějakou oblíbenou sociální síť? Co používáte nejčastěji vy? Doufám, že nejsem jediný závislák, který chvíli před spaním tráví na mobilu, přiznejte se prosím.
Pokud byste mě chtěli jakkoli poznat prostřednictvím výše zmíněných sociálních sítí, stačí kamkoliv do vyhledávače napsat @kristynaprav, měla bych se vám poté zobrazit (nebo klikněte na obrázek, ten vás rovnou přesměruje, platí jen u dvou). Ráda vám oplatím sdílení, především na Twitteru, tam postrádám nějaké to sledování. Dělám si srandu, neberte tenhle článek jako žebrání o sledování. Je to chabý pokus o aktivnost na blogu.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eliss Eliss | Web | 4. march 2017 at 20:24 | React

Mě stačí k životu jen facebook, a dobu před usnutím trávím nejraději s knihou :)

2 gitty93 gitty93 | Email | Web | 4. march 2017 at 23:14 | React

no jo, ale ty na tom twitteru.... mám pocit, že píšeš na twitter vždycky, když ti dojde čokoláda a podle toho to vypadá :)
teda číst tohle pravidelně, to by mohlo otřást i mým nekonečným optimismem

3 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 5. march 2017 at 8:46 | React

Tak to já tedy ne, nemám ani facebook, a zatím mi vůbec nechybí.

4 Daisy Daisy | Web | 5. march 2017 at 9:12 | React

Také je mou oblíbenou aplikací messenger :). Od té doby, co mám noťas ale občas místo telefonu volím nějaký seriál či film :).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement