Objevuji svět Střelců

30. october 2016 at 20:52 | Christelle |  Personal crap
Jak to máte s horoskopy a se znameními celkově? Věříte na to nebo to jsou pro vás jen nesmyslné žvásty, které si vymýšlí znuděné zoufalé redaktorky v časopisech, které vlastně nemají svůj život?
Ani nevím, jak mě tohle napadlo. Já osobně těm horoskopům z časopisů nebo z pěti minut po televizních zprávách na tv Barrandov fakt nevěřím. Když mi tam řeknou něco hezkýho, tak mě akorát druhý den mrzí, že se nic nestalo, a naopak když mi popřejí něco zlého, tak už mám zkaženou náladu ihned po přečtení. A tohle přece nemá nikdo za potřebí, správně?
Nicméně, pokud někdo začne řešit znamení zvěrokruhu a různé věci k tomu spojené, na to mám nejspíš jiný názor. Po přečtení charakteristiky znamení střelce zde, jsem musela uznat, že je tam mnoho shodné s tím, co si o sobě myslím, že jsem.

"Dovedou být v okamžiku popuzení a vybuchnout, ale stejně rychle na vše zapomenou a ani v nejmenším netuší, že někomu zanechali šrám na jeho nitru."
"Udělají hned, co je zapotřebí a neuvažují, jestli se dožijí oplátky nebo alespoň vděčnosti."
"Jeví se svému okolí jako trochu povrchní, ale mají v sobě filozofického ducha, který jim dává nadhled nad malicherností a pomáhá jim i smířlivost a dobrota. Tento svůj "image" si kazí svým nekompromisním bojem za spravedlnost, kdy se neubrání prudším projevům."

Omlouvám se, pokud tyhle žvásty někoho nebaví. Nemusíte to číst, řekněmě, že stejně v tomhle článku půjde jen o mě, vlastně možná trochu i o střelce.
Na té stránce se mi líbí, že to opravdu docela sedí. Ne doslova, přece jen nejde míchat jablka s hruškami a dalšími sedmi miliardami ovoce, ale přijde mi to docela magické, že se s tím dokážu ztotožnit. Je tu někdo střelec? Taky jste se v tom našli? Nejen že v rodině jsem střelec já, ale i můj starší bratr a jestli bych měla posoudit, zda ta výše citovaná slova sedí i na něj, tak budu docela v rozpacích. I když poté, co jsem si to znova přečetla a přestala si tam zobrazovat moje já, tak jsem ho tam viděla. Možná ne tolik jako sebe, ale ano, byl tam.
Asi před půlrokem jsem to svoje znamení zkoumala. fakt mě to zajímalo, ale ihned jsem to zapomněla. Docela obdivuji svou známou, která se snaží podle povahy hádat znamení a téměř pokaždé ji to vyjde. Já sama si ani nezapamatuju charakteristiku toho svého natož dalších jedenácti.
Kromě základní charakteristiky jsem si vyhledala popis kombinace slunečního znamení + luny. Nebudu dělat chytrou, byl na to odkaz pod prvním článkem. Díky zadání datumu a času narození mi tam vyhodili lunu vodnáře. Upřímně, nemám ponětí jak tahle magie funguje a proč zrovna já mám být v luně vodnáře. Na druhou stranu je docela zábavné to číst, no, ne tak zábavné jako poučné. Dobře, možná to jsou jen další výmysly zoufalých lidí, co mají život horší než já, ale přiznat se musí, že to je alespoň zajímavé.

"Máte sklony ke zobecňování věcí a dokážete vymyslet spoustu pádných důvodů, proč je správné, abyste byli rozzlobení nebo zamilovaní nebo uražení."
"Máte v sobě cosi uměleckého, i když jste umělec spíše v úvahách než s paletou barev v ruce."
"Máte sklony se domnívat, že nikdo není tak ušlechtilý jako vy. Jste snob v ideových záležitostech a milujete sami sebe až k vyloučení druhých."

Stále jsem nenarazila na nic, co by bylo mou naprostou opozicí. Pomalu to začíná být děsivé, když si představíte, že stačí rozkliknout jednu stránku a znát datum narození k zjištění povahy cizího člověka. A to je taky důvod, proč jsem opět po půlroce zabrouzdala na tu stránku, ale pšt.
Když jsem postupovala v zkoumání svého znamení dál, došla jsem k luně. Tentokrát jsem si to počítat už nechávat nemusela, neboť už vím, že mou lunou je vodnář. Tady toho tolik nebylo, opět to vedlo k odkazům slunečního znamení. (To jsou ty předchozí úryvky)

"Můžete mít sklon vytvořit si co největší odstup od svých emocí a přirozených instinktů, ale situace, do kterých se nevědomě dostáváte, vás nutí přiznat si skutečnost."
"V partnerských vztazích můžete mít tendenci přitahovat lhostejné, nevyzpytatelné nebo nedostižné partnery."

Jestli je tu mezi námi nějaký střelec, který se zatím se vším ztotožnil, prosím tě, ozvi se mi. Ty musíš být má spřízněná duše, není možný, abych byla jediná, co to má stejně. I když až si přečtu partnerský horoskop, tak zjistím, že střelec mou spřízněnou duší být nemůže, ale i tak. Bylo by to kouzelné.
Další a asi poslední "kapitola" tohohle pátrání horoskopem je ascendent a descendent. Pro výpočet těhle divných slov je zapotřebí i město narození. Buď jde o nějakou špionáž a nebo to má hlubší význam, ale v rozměrech, v jakých se vyskytuje Česká republika, to podle mě nehraje velkou roli. Nedalo mi to, tak jsem to vážně vyzkoušela. Opravdu na tom nezáleží, dala jsem si tam naše město na severu Čech a vyšli mi blíženci, to samé mi vyšlo i když jsem zadala Košice. Takže pokud se bojíte, že jde vážně jen o špionáž, žádný strach.
Je zajímavé, že descendent vám vlastně ukáže, jaké lidi přitahujeme. Přesněji, tady je zkrácený popis:
"Vypovídá o tom, jaký druh lidí a vztahů přitahujeme. Descendent také představuje tu část naší osobnosti, kterou si sami neuvědomujeme nebo potlačujeme, ale máme tendenci vidět tyto vlastnosti u druhých, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Ukazuje cestu, kterou se ubírat, pokud chceme hledat partnera nebo zlepšovat jakýkoli vztah s druhým člověkem."
Asi je to změnou času a tím, jak jsem unavená, ale pořád to nechápu.

"Všestrannost a přizpůsobivost jsou přednosti, ale může to vést k roztříštěnosti zájmů. Tento člověk pak někdy umí všechno, ale nic pořádně."
"Potřeba znát všechno, s čím se ztotožňujete, vás záhy donutí naučit se kopírovat způsoby, konání a názory jiných. Tím do sebe vstřebáváte množství informací - tolik, že vaše vnitřní bytost neví, co si s nimi počít. Výsledkem je, že skáčete z jedné "osobnosti" do druhé a vyhýbáte se konfrontaci se svým nitrem."
"Protože nevycházíte ze svého středu, můžete se stát závislými na druhých a soustředit svůj vnitřní potenciál na ně nebo skrze ně. Toto je jediný ascendent, který se může ztratit v druhých tak snadno, že sám sebe vidí pouze velmi povrchně."
"Jste nadmíru citliví na způsob, jakým se o vás druzí vyjadřují a jak vás vnímají. Tuto citlivost však dokážete pohotově skrývat a také se často skrýváte sami před sebou."

Druhé půlce článku jsem už přestala rozumět. Respektive přestala jsem chtít rozumět, protože to bylo trochu složitější. A už to hlavně na mě nesedělo, takže asi proto.
Ještě bych vás mohla otravovat s descnedentem (to slovo jsem napsala dneska už tolikrát, že ho nechci na nějakej ten rok zase slyšet) ale asi by to bylo zbytečné, vždyť už teď je to dlouhý článek v podstatě jen o mně.

Jenom taková otázka na závěr pro ty, co se mi chtěli podívat do duše a skončili tady na konci článku: Jak jste na tom vy a astrologie?
 

1 person judged this article.

Comments

1 Tonda Tonda | Email | 17. november 2016 at 11:30 | React

i like it, jerry

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement