Napsáno ve hvězdách

12. august 2016 at 17:05 | Christelle |  Weekly topic
Konečně téma, o kterém jsem chtěla napsat už dlouho. No, možná i napsala, ale nepamatuji si to příliš jasně. Náhody neexistují. Místo abych to vyvrátila, chtěla bych spíše s tím souhlasit.

Nejsem astrolog, vůbec ne, ale přesto věřím v nějaký ten předepsaný osud ve hvězdách.

Podíváte se na noční oblohu posypanou zářícími tečkami, která tvoří jednotlivé příběhy. A nikdy se nezmýlí.


Už si docela vzpomínám, na ten článek, kdy jsem se nad tímhle zamýšlela. Tak to pojďme vzít z jiného konce.


Řada lidí v náhody věří. To vím z vlastní zkušenosti. Mnozí dávají za vinu neobvyklé stavy právě již zmíněným náhodám. A taky proč ne, jde to lehce vysvětlit, člověk nad tím nepřemýšlí. Prostě uklouzla, to se stává, je to jen nehoda, náhoda. Ale řekněme, když uklouzne každý rok na tom samém místě, pokaždé když ta kaluž zamrzne, dá se to vysvětlit jako jen náhoda?

Já tvrdím, že ne. Není náhoda, že člověku se stane něco náhodně. Haha, vtipná věta. Když se vám v náhodném přehrávání na youtube spustí písnička, kterou neznáte. Ale poté si ji oblíbíte, zamilujete si jí. Budete děkovat za tu náhodu, že vám youtube vybral zrovna tuhle písničku. Přitom v tom je určitý systém, takže ty písničky rozhodně nejsou náhodně generované. Představte si, že si pouštíte například svou oblíbenou zpěvačku, třeba Selenu, ne že bych ji milovala, ale, heh, má ji docela hodně lidí rádo, tak budiž, a po skončení se vám zpustí Karel Gott se svou Dělovou ránou. A aby to mělo nějaké pokračování, tak vám tam vyběhne desetihodinová Nyan Cat a pokud vydržíte a přetrpíte si půldenní mučení, bude na vás čekat úžasný cover s názvem Řízek od Pavla Řehoře, mimochodem, doporučuji pustit, tomu už bych mohla říkat náhoda. Ale takzvaně "náhodně generované" písničky, kdy vám z Rihanny přeskočí na Katy Perry, opět vtipně napsané, zatleskej mi, opravdu, není jen tak. Všude vám o náhodách lžou.


Všechno už je předem naplánovaný. Přesně jako ve hvězdách.


Bylo by tak hezké věřit tomu, že někde hluboko ve vesmíru, nebo kdekoliv jinde, kde je něco neprozkoumaného, tajemného, třeba koutek našeho mozku, co já vím, je napsaný scénář toho, co se nám kdy stane. A my se toho musíme držet, protože vlastně nic jiného pořádně neumíme. Jen hrát podle not. A někdo si ty noty musel vymyslet. Bohu bych zásluhu nepřidělovala, neboť v něj tu víru nemám, ale hvězdám, ano, to zní už lépe.

Delší dobu přemýšlím nad nějakým tím osudem, protože mi prostě "byla to náhoda" nestačí. Jako když brečíte, obrazně řečeno, protože já nebrečím, no aspoň ne pro tohle, že jo, kvůli tomu jak vás nějaká láska nechala jít. Asi to tak mělo být. Prostě vám to hvězdy nepřály.

Ok, vůbec jsem se nechtěla dostat k tomu přeceňovanému, citově vydírajícímu a až příliš zpropagovanýmu filmu. Knížce. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale… Ale. Nemám toho příliš načteno, přesto však jsem velmi náročný čtenář.


Ale to jsem trochu odbočila. A náhodou to nebylo, kdyby vás to napadlo.


I když, u těch knih bych mohla zůstat. Spousta knížek, alespoň těch young adult, má v sobě takovou tu "mimochodem" náhodu. Dívka se přistěhuje do nového města a objeví tam kluka svých snů. Při troše úprav bych touhle větou mohla vystihnout každý druhý příběh pro náctileté dívky. Ale je to opravdu náhoda, že tam toho chlapce potká? Ten chlapec tam bydlel už před ní, tudíž to, že viděl ve městě někoho nového, není nijak zvláštní. A ta dívka přijela s rodinou, jež měla nějaký důvod přijet. Takže náhoda, že se nachomýtla v blízkosti druhé polovičky, která bude tvořit přenádherný budoucí život, už není taková náhoda, chápete?


Prostě to jen měli napsaný ve hvězdách.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Jsi právě teď šťastný/á?

Ano 51.3% (40)
Ne 48.7% (38)

New comment

Be advised that this discussion is moderated. Every new comment has to be approved by owner of this blog before it is displayed.

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement