Trocha nostalgie nikomu neublížila

27. july 2016 at 13:35 | Christelle |  Weekly topic
Začala jsem před pár lety. Chtěla jsem si vzpomenout, ale nedokážu si vybavit, kolik mi přesně bylo. Ale tipuji, že jsem byla v šesté nebo v sedmé třídě, tudíž mi bylo asi dvanáct. No, není to tak dávno, jak jsem si mnohdy myslela. Přijde mi to jako minimálně pět let, co jsem si svůj blog zrušila, ale jsou to jen tři roky. Pokud dobře počítám, když mi tenhle rok bude šestnáct.
A jako malá, ale naprosto hustá náctiletá, jsem tam vedla články typu oblíbených obrázků, které jsem stáhla z googlu, nebo nějaké příběhy, které měly mít padesát kapitol, ale pokaždé jsem skončila u páté, možná i u šesté. Také nesmím zapomenout na náběry "esbéček" a různé pixelky.


Vždycky jsem toužila po větší popularitě, tak jsem navštěvovala podobné blogy a všem jsem psala o spřátelení, i když mě jejich články docela nezajímaly. Ale chtěla jsem mít spoustu komentářů a velkou návštěvnost. Přijde mi, že jsem si tím léčila nějaké komplexy (možná je pořád i mám) z nedostatku pozornosti. Chtěla jsem být v něčem opravdu dobrá, aby mě každý znal. Aby si lidé, když uvidí můj blog, řekli "páni, ta je dobrá."
A svůj "dess" jsem se tomu snažila přizpůsobit. Aby ten blog opravdu vypadal jako od holky, která je v tom opravdu dobrá. Občas si na nějaký ten design, který na mým blogu byl, vzpomenu a nebyl špatný. Na můj věk to vypadalo velice solidně. Ale nikdy tam žádný nevydržel déle než měsíc. Opravdu nikdy. Možná se mě to pořád drží, ale odpovědí je, že mě to prostě baví, i když už to nemá důvody jako předtím: vytahovat se, jak jsem lepší než ostatní. Pokaždé, když jsem chodila po svých "affs" jsem si říkala, že můj design je teda hezčí a propracovanější. A měla jsem z toho škodolibou radost.
Chtěla bych ráda sem dát nějaký důkaz, že to nebylo tak špatné, ale od té doby mám nový počítač a ani google mi nic nevyhledal pod mou tehdejší přezdívkou. Byla opravdu vtipná. Kikssy-Kekssy. Jak originální. Tlustá holka, která si říká keks. Ale tak jsem to tehdy samozřejmě nebrala, prostě jsem byla naprosté poleno ve vymýšlení přezdívek, no, a to stále jsem.

A pak jsem si ho zrušila. Blog jsem vždycky brala jako povinnost, jednou si ho založíš a musíš se o něj starat. Takže jsem každý den přidávala nesmyslný článek a kdykoli, kdy jsem neměla čas a možná i týden nic nepřidala, měla jsem z toho špatný pocit. Pak jsem vydržela i měsíc nic nepřidat. Nakonec jsem blogování nějak opustila. Bylo mi ale hrozně nefér vůči mým oddaným spřáteleným blogům nechat ten blog ležet ladem. Tak jsem si ho zrušila, aniž bych pomyslela na své budoucí já, které by si chtělo ty články přečíst, jako teď. Nicméně to nevadí, stejně to byly bláboly.
Blog skončil a tím pádem pro mě skončily všechny ostatní blogy, celý tenhle svět se prostě vypnul. Po delší době mi začalo nějaké to psaní chybět, tak jsem začala psát na "vodpad," který v té době začal být u nás v Čr dosela populární. A jak bylo mým zvykem, několik příběhů skončilo u osmého dílu. Ale pořád jsem měla chuť něco tvořit.

A tak jsem nyní tady. Na tomhle blogu, kde jsem si zavedla nějaká ta pravidla, aby to už takhle neskončilo. Nebudu se s nikým přátelit, ten, kdo chce číst mé články, je bude číst, ten kdo ne tak ne. Asi jsem si k tomu vytvořila jistý odpor, ale už ani nechci komentovat pod blogy ostatních. Za týden toho pročtu hodně, blogů navštívím ještě víc, ale komentář nikam nenapíšu. A to vím, jakou radost komentáře udělají (aspoň mě)
Tentokrát jsem si chtěla blog uzpůsobit sobě, ne ostatním. Vzhledy si měním někdy i několikrát do týdne, podle toho, jak se mi zlíbí. Rubrik mám co nejméně, abych se nemusela věčně rozhodovat, kam co mám vložit. A místo článků plných obrázků radši zvolím nějakou úvahu.
 

1 person judged this article.

Poll

Jsi právě teď šťastný/á?

Ano 51.3% (40)
Ne 48.7% (38)

Comments

1 Heaven Heaven | Web | 27. july 2016 at 16:39 | React

Já myslím, že takhle začínalo hodně z nás, já ostatně taky :D Blogy jsem měla o všemmožném, nejdříve o Witch, o The Sims, o "celebritách" a nakonec jsem ráda, že jsem to všechno smazala a začala znova, protože zpětně si přijdu strašně trapná :D Ale upřímě, člověk ve 12 nebo 13 letech moc nemůže za to, jaký je :D

2 Christelle Christelle | Web | 27. july 2016 at 17:16 | React

[1]: to asi ne, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem to poznala. Mnoho dětí teď už ani neví, jak takové blogování bylo zábavné :D

3 Brunet. Brunet. | Web | 27. july 2016 at 17:23 | React

Tak v tomto článku som sa dosť našla aj ja. Hlavne s tou popularitou a tým vynikať v niečom. :-)
Naozaj krásny článok a snáď ťa to bude držať a budeš tvoriť. :)
P.S hrozne moc ma zaujíma ako si urobila to menu, vyzerá to našupu. :D

4 Christelle Christelle | Web | 27. july 2016 at 19:51 | React

[3]: moc děkuju :)
To menu je docela jednoduché, stačí si vytvořit pruhy, které se dají do pozadí menu, a udělat oddělovače - začátky a konce "bublin" - které se pak dají ve volitelném boxu :D není to těžké :)

5 Starková Starková | Email | Web | 24. august 2016 at 18:38 | React

Na Kikssy-Kekssy si dost dobře pamatuju. :D To byly časy. Jsem strašně ráda, že zase bloguješ, určitě se tady čas od času zastavím. (A ty designy jsi měla fakt dobrý, obdivovala jsem je)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement