Bolest ti pomůže

2. july 2016 at 12:12 | Christelle |  Weekly topic
Kouká se na tu fotku v rámečku. Do očí se jí hrnou slzy, ale ona přesto mrká, aby je zahnala. Ví, že je konec, jediné, co jí trápí, jsou vzpomínky.
Už to nemohla dál vydržet. Ze svého dřevěného stolu, kde jsou vyryté skryté značky a každá má svůj význam, smetla úplně všechno. Tužky se rozsypaly, voda se rozlila. Zrcadlo se roztříštilo na miniaturní kousíčky. Podívala se do těch střípků.Viděla člověka, kterému něco schází. Chybí mu smysl života. Smutnější oči nikdy neviděla.

Ze vzteku nahými chodidly zadupávala do linolea všechny ty střepy. Kůže se jí rozřezala a tekla jí krev, která se mísila s vodou. Tenkými pramínky si vedla cestu do hlubin.
Nevnímala tu štiplavou bolest. Byla jako smyslů zbavená. Jediný, co ji zajímalo, byla ta přihlouplá zarámovaná fotka. O nic jiného jí nešlo.
Věděla, že jí to nijak nepomůže. Chvíle v euforii pomine a ona se později složí v koutě a kolena si přitiskne k bradě.
Vzala rám s fotkou a otevřela si okno. Kéž by mohla vyletět do dálky jako ta fotka. Stoupla si na parapet. Možná se jí to podaří. Nikdy to ještě nezkoušela.
Na parapetu zůstávaly krvavé stopy. Špičkami prstů se dotýkala hrany. Kdyby vzlétla, všechno by ji opustilo. A to ona chce. Když nemůže mít to jediné, po čem celý život touží, nechce mít nic.

Stačí jeden krok do prázdna. Jeden krok a všechno se změní. Bude volná a to si vždy přála.

Místo toho udělá krok zpátky a s roztřesenýma rukama zahodí rámeček s fotkou co nejdál.
Zhroutí se na zem. Přesně jak čekala. Nohy si přitiskne k hrudi a skončí v klubíčku. Začíná cítit palčivou bolest, ale ne fyzickou. Útěk není řešení.
Přece se nevzdá a neskončí. Celý život má před sebou. Nemůže jí rozhodit jedna chyba. Bude jich ještě tolik.
Silně přitiskla víčka k sobě a zastavila slzy. Zvedla se a pomalými krůčky se dostala opět k tomu stolu. Teď už byla klidná. Byla uvolněná. Začala uklízet rozbité sklenice ze země. Ruce už roztřesené neměla.

Jeden člověk ji nedokáže zničit. Nikdo ji nezničí. Teď už ne.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement