Odsoudí vás dřív, aniž by vás poznali

8. june 2016 at 21:05 | Christelle |  Weekly topic
Snažila jsem si nějak představit, jak takové děti noci vypadají. Pokaždé mě to táhlo k temné stránce, o které se nikde nemluví. Taková stránka, která se před světem uzamkla, aby to nevypadalo, že je něco v nepořádku. Protože takové děti v pořádku nejsou, i když možná za to nemohou.
Odsuzovat někoho dřív, než ho jakkoli pozná, by se nemělo. Nikdy se neví, proč to dělají. Jak se k tomu ty malé děti dostaly, musí to mít těžší, než si to dokážeme představit.
Co kdyby vás také odsuzovali jen pro to, jak vypadáte?

Někomu to problém dělat nebude, vždyť nemá co skrývat. Ale kolik z nás používá jakýkoli make-up, aby zakryli nedokonalosti? Odsuzujeme, přitom nikdy nevíme, proč to ostatní dělají. Většina holek, které mají příliš "paštiky" na obličeji ho nepotřebuje, ale nikdy si nejsme jistí, že víme stoprocentně důvod toho nošení. Jestli chtějí se ostatním líbit, tak by se měly líbit hlavně sobě a pokud se líbí, tak to je věc jiná.
Tím chci říct, že odsuzujeme i za maličkosti, ale co ty děti noci? Nevím, zda je moje představa správná, ale já si pod tímto pojmem vybavím knížku My děti ze stanice Zoo.
Ta knížka je brutální, když jsem jí četla, tak jsem ji pokaždé musela po pár stránkách odložit a byla jsem celá v transu. Trochu mi to otevřelo oči. I v tomhle dokonale nedokonalém světě
se ukrývají takové hrůzy. Věděla jsem to už před tím, ale ta knížka mi dala jasnou představu. A i tam si můžeme všimnout odsuzování. Roztrhané oblečení, rozpíchané ruce, sklený pohled bez výrazu. Budete se snažit takovému člověku vyhnout a už vás ani jeho důvod k takovému obrovskému pádu nezajímá.
Tím nechci říct, že teď by se měl každý otočit a pomáhat takovým lidem. Dětem. Sama bych udělala oblouk a snažila se svým pohledem na sebe neupozornit, jelikož mi nahání hrůzu. Možná to tak má být. Aby si lidé nevšímali ostatních, nechali být je, obešli je obloukem. Radši si pomyslet něco nevhodného, než to říct nahlas. Anebo hůř, pomoct jim. Většina z nich stejně tu pomoc neocení, z takové životní chyby se každý musí vyhrabat sám. V některých věcech se pomoct nedá, jen přihlížet.

A za to jste taky odsouzeni. Odsoudí vás dřív, aniž by sami přidali ruku k dílu. Ale vy budete špatnými, protože vy jste
nepomohli.


Odsoudí vás za všechno.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Vailer Vailer | Web | 9. june 2016 at 12:59 | React

Luxusně napsané :o :3

2 Christelle Christelle | Web | 9. june 2016 at 16:33 | React

Děkuji :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement