Redakce Osud

26. may 2016 at 20:34 | Christelle |  Poetic moments
Pohled na život se u každého člověka v mnohém liší. Záleží na kultuře v dané zemi, na náboženství, na úhlu pohledu. Někdo z nás věří na osud, někdo zase říká, že život je tvořen náhodami. A někteří věří, že za všechno si můžeme sami a dokážeme všechno ovlivnit.
Já jsem ve skupině, která na osud věří. Věřící nejsem, ale v hloubi duše se k nějaké "nadpozemské vyšší" síle přikláním. Baví mě představa, že někde, nevím kde, si někdo dává záležet a píše slova, která nám uvádějí linii, po které jsme nuceni jít. Píše řádky, kapitoly, ale musí velmi rychle zapomínat. Každou kapitolu začíná s novou myšlenkou, předešlé události si musí nechat vymazat z hlavy. V podobné představě bych se mohla plácat neustále.
Ale nejsem tomu plně oddaná. Sice v nějaký ten osud, jenž je vepsán do hvězd, věřím, ale do jisté míry určité věci člověk ovlivnit dokáže. Takové ty chvilky, které vám život nezmění, ale aspoň vás udělají šťastnými.
A co si představit, že celý náš život jsou jen schody do nebe. Ne jenom do nebe, ale i do pekla. Celý život je jen výprava do další etapy. Každý má určitý počet schodů, které buď za dobrý život vedou nahoru, nebo za špatný život dolů. Člověk se může dostat do dalšího světa, anebo za smíšený život zůstane někde mezi. Zůstane uvězněn v mlze, ve které je naprosté prázdno. Co je pak horší, peklo nebo tohle?
A když k téhle myšlence připojím tu předchozí s osudem, tak mi vlastně vyjde, že tam, kam se dostanu, už mám předem rozhodnuto. Někdo přišel do kanceláře naštvaný, tak si vybije vztek na papír a může zavinit druhému ošklivý život. Anebo obráceně, když přijde s veselou náladou a zapomene, koho osud píše a udělá z vraha šťastlivce.
Trochu přeháním, ale lákala by vás představa, ve které byste mohli psát a tvořit osud druhým? Já ani nevím. Lákalo by mě to, ale vím, že já těžko dokážu dopsat happy end a vůbec se k tomu konci dostat. Vzít si tak těžké břemeno na sebe, to by byla odvaha. Člověk, kterému bych tvořila osud, by byl do svých třiadvaceti nešťastně zamilovaný a nakonec by se zdrogoval k smrti.
No, moc pěkně by ten svět nevypadal, kdybych byla vedoucí redakce Osud.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement