realita nebo iluze?

12. may 2016 at 21:00 | Christelle |  Weekly topic
Zavři oči a věř.
To je to nejnaivnější, co jsem kdy slyšela.

Snění je fajn, možná je to i krásnější než realita, když si můžete vysnít krásnou budoucnost, partnera, práci. Všechno je ve snech růžové bez žádných překážek.
Všechno je OK dokud si nezačnete sny plést s realitou. Když už radši budete zavírat oči před vším, jen abyste mohli žít ve svém vysněném domě s mužem, který vám udělá snídani do postele. A pak už tomu začnete věřit. Věřit v budoucnost, kterou jste si nalajnovali ve svých snech.
O to víc bude bolet pád do reality. Uvědomit si, že nic takového se nikdy nestalo a nejspíš ani nestane. Všechno se zahalí do tmy plné mlhy, do ruda zbarveného nebe, shořelé krajiny na popel. Bude to bolestivé se smířit s krutou pravdou.
O to lepší bude místo snění a víry se dát na činy. Bude vás to hnát pro koště, kterým zametete zbytek města shořelého na popel.
Zavřít před něčím oči a věřit, že se najde někdo, kdo vám to splní. Je to omyl. Snít je snadné, příliš jednoduché na to, aby se to dalo zrealizovat. Nic nejde udělat lusknutím prstu (pokud nejste nějaký šejk) musíte pro to začít něco dělat.
Ne každý má ale tu sílu. Bojí se a radši zaleze do nějaké skulinky a bude snít o tom krásném místě, kde vše bylo zalité sluncem. Nakonec tomu začne věřit. Zapomene, že je uvězněný pod hroudou spáleného dřeva.
Nebuďte naivní. Jestli
že víte, že sny, které se vám zdají a dělají úsměv na tváři, nedokážete splnit, už třebaže jen proto, že se bojíte někoho oslovit, nesněte je. Není nic těžšího než se vzdát něčeho, co se vám líbí. Všechno je jen iluze.
Někdy i osobní život je iluze, ale o tom tenhle článek není. Tak vezmete si modrou či červenou pilulku?
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement