Podvědomí je svině

18. may 2016 at 20:26 |  Personal crap
Co to je? Co to znamená, když mi jediný pohled stačí, aby se mi z hlavy úplně vykouřilo?
Moje podvědomí to tuší. Ví, co za tím stojí.
V podstatě moje hlava to ví taky, jen tu skutečnost odmítá a hledá za tím jiné důvody, které by to vysvětlily.
Vždy, když je možnost, hledám ho všude kolem sebe. Co kdyby byl někde poblíž? Začíná mi z toho dost hrabat. Nejhorší na tom je, že už si to ani neuvědomuju. Kamkoliv přijdu, hledám kudrnatou kštici. Připadám si jako blázen. Vždyť já nechci.
Trvá to už příliš dlouho. Zpětně přemýšlím, zda jsem měla nějakou chvíli, kdy to ze mě opadlo, ale marně. Tak dlouho to trvá, ale stále jsem nebyla schopna ničeho jiného než jen křečovitého úsměvu. Když už.
Proč ho v každém davu vyhledávám a vnitřně toužím po tom, abych ho tam zahlédla? Pak ho uvidím a jediné co udělám je, že uhnu pohledem a snažím se nesoustředit pozornost jen na něho, což by mi šlo velmi dobře.
Neskutečně dlouho si přeju, aby se stala chvíle, kdy bychom byli oba sami, ale nedokážu si představit, co by se stalo. Vždyť mě dokáže vyřadit i jeho vteřinová pozornost. Stačí jen, když projde kolem mě a cestou zavadí o můj toužebný pohled. Přitom vím, že nemůžu. Nemůžu nic udělat. Teda pokud bych nebyla svině. A to já nejsem a ani nechci být.
To nic nedělání mě ničí. Ještě víc mě ničí ta paralyzace, která mnou projede při jeho pohledu. Sakra, vždyť ho neznáš! Zůstanu strmě stát a zírat. Ani ten přihlouplý úsměv nedokážu vyloudit. Ale něco mě na tom přitahuje. Je to pro mě něco nového. Něco, co neznám.
A i kdybych chtěla, abych to přestala takhle vnímat, tak nepřestanu a v podstatě mi to ani nejde. Sice to bolí, ale přesto ve mně dřímá plamínek naděje, i když vím, že je příliš malý na to, aby se rozhořel. Chjo. Občas si přijdu jako masochista.
Tady je důkaz, že i v jednadvacátém století existuje někdo, kdo v patnácti letech neměl žádný vztah a nechce navazovat kontakty přes sociální sítě. No, bohužel já nejsem schopna navázat kontakt ani normálně venku. Ale pořád vnímám na internetu jistou hranici, kterou nepřestoupím.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement